Menu:
  :. HomePage
  :. Linux
  :. Solaris
  :. Windows
  :. Programování
  :. Java + Tomcat
  :. HW obecně
  :. VoIP - Asterisk
  :. Cisco - Mikrotik - Síť
  :. O mě
  :. Fotogalerie

 Testovací:
  :. ASP projekt
  :. JSP projekt Doporučuji:

Savvy - profesionální webhosting, webdesign a serverhosting
Internetový obchod Stromeček.cz - hardware, software a mobily za super ceny
AirCon Miroslav
Galerie fotek
Notebooky
Webdesign Praha

www.eprdel.cz
www.root.cz
Lumimont

NAVRCHOLU.cz
AVaše IP:
3.228.10.17

APACHE - .htaccess - chybova stranka 404

Protoze jsem resil proc mi nejde v IE 404 stanka v nadefinovana v .htaccess tak jsem zapatral na netu a nasel jsem, ze pro IE musi byt 404 stranka velika alepson 512 bajtu.

Prevzato z JakPsatWebDo souboru .htaccess napište řádek:

ErrorDocument 404 /chybovka.htmlPak je ještě potřeba vytvořit stránku chybovka.html (samozřejmě se může jmenovat jinak). Co má být na chybové stránce, je výborně popsáno v doprovodném příspěvku na Conblogu. A pak je potřeba soubor .htaccess i tu chybovou stránku nakopírovat do kořene webu. (Jenom dejte pozor, abyste si nepřepsali nějaký starý .htaccess.)

Jestli to funguje, poznáte zadáním nějaké nesmyslné adresy. Pak si ještě můžete udělat chybové stránky pro další chyby, třeba 403 nebo 500.

Pokud to nefunguje, bude to většinou tím, že použití souboru .htaccess není na serveru povoleno. V tom případě můžete zkusit přemluvit správce, aby .htaccess povolil (povoluje se to v httpd.conf změnou hodnoty u AllowOverride). To se vyplatí, s .htaccess se pak dá užít spousta další legrace. Nebo by správce alespoň to ErrorDocument mohl napsat rovnou do konfiguráku http serveru (nejčastěji soubor httpd.conf). Když všechno selže, můžete zkusit vytvořit stránku missing.html a poslat ji do rootu webu. Některé servery mají totiž nastaveno, že se chybovka 404 jmenuje missing.html (většina verzí Apache to má ale zakomentované).

Někdy (na některých serverech) je potřeba místo /chybovka.html vypsat celou absolutní adresu stránky včetně http://.
Na IIS

Postup nastavení na serveru IIS na Windowsech doplnil emailem Lukáš Mačí (mírně upraveno):
Ovládací panely - Nástroje pro správu - Internetová informační služba. Zde nalezněte váš webový server (vlevo ve stromu IIS) a klepněte na něj pravým tlačítkem. Z popup menu vyberte Vlastnosti a pak záložku Vlastní chyby. No a všechny chyby máte jako na dlani a pak už není problém popsat cesty :-)

Vilém Málek mi poradil přesnější návod na nastavení IIS, Interval.cz
Pozor na moc malé stránky

Dbejte na to, aby byla poskytnutá chybová stránka veliká alespoň 512 bajtů. Jinak ji Internet Explorer nebude umět zobrazit.
 
« Zpět na seznam